Kredito kortelė yra mokėjimo kortelė, suteikianti galimybę prekes ir paslaugas pirkti kreditu. Kredito korteles išduoda bankai ar kitos turinčios teisę teikti tokias paslaugas organizacijos, pavyzdžiui kredito unijos.  Kredito kortelė suteikia jos turėtojui galimybę atsiskaityti už prekes ar paslaugas neturint grynųjų pinigų. Sistema remiasi kortelės turėtojo pažadu už pirkinius atsiskaityti vėliau. Kredito suteikimo sąlygos priklauso nuo konkrečios kredito kortelę išduodančios organizacijos bei nuo kliento kredito istorijos. Turint prastą kredito istoriją, arba jos neturint, gali būti keliami papildomi reikalavimai.inde

Pirmosios kredito kortelės neturėjo daug saugumo priemonių ir atsiskaitant tokia kortele pakakdavo tik savininko parašo ant pirkimo kvito. Šiuo metu kredito kortelės turi magnetinę juostelę ir lustą. Terminalas, aptarnaujantis kreditines korteles, gali patikrinti, ar kredito kortelė yra galiojanti, ar nepadirbta ir ar teisingai suvestas PIN kodas. Pačios kortelės išvaizda, formatas ir kiti panašūs parametrai yra nustatyti ISO/IEC 7810 standarte.

Kredito kortelė atiskaitymams naudojama pagal labai paprastą schemą. Kortelės savininkas pasirašo su kortelę suteikiančia organizacija sutartį. Kortele galima atsiskaityti pas visus pardavėjus, kurie tokias korteles aptarnauja. Apie tai, ar konkreti kredito kortelė aptarnaujama, dažnai informuojama tam tikrais skiriamaisiais ženklais. Atsiskaitęs kredito kortele už paslaugas, kortelės savininkas įsipareigoja per sutartyje numatytą laiką apmokėti panaudotą kreditą. Atsiskaitymas kredito kortele gali būti patvirtintas parašu arba suvedant PIN kodą. Kortelės turėtojui kas mėnesį yra siunčiama sąskaita, kurią reikia apmokėti. Konkretus laikotarpis, kuriam kreditas yra suteikiamas be palūkanų, yra nustatomas sutartyje.

Kredito kortelė yra patogi priemonė atsiskaitymams telefonu ar internete atlikti. Tačiau virtualioje erdvėje yra sunkiau užtikrinti atsiskaitymo saugumą. Siekiant išvengti apgavysčių, atsiskaitymo patvirtinimui ne tik naudojamas kortelės numeris, bet prekės dažnai siunčiamos tik kortelės turėtojo oficialiai sutartyje nurodytu adresu. Reiktų pabrėžti, kad atsiskaitydamas internetinėje erdvėje, kortelės turėtojas privalo  įsitikinti prekes ar paslaugas parduodančių įmonių patikimumu. Be to, nevertėtų bet kam patikėti savo kredito kortelės numerio.

Kredito kortelė yra pakankamai saugi ir patogi naudoti atsiskaitymo priemonė. Kelionėse nereikia turėti daug grynųjų pinigų, bet to, kartu su kortele dažnai siūlomas kelionės draudimas. Kredito kortele galima atsiskaityti internetu, telefonu, nereikia rūpintis, kad pritrūks pinigų norimai prekei ar paslaugai įsigyti. Aišku, kredito kortelės naudojimas gali būti šiek tiek rizikingas, nes galima neįvertinti savo galimybių grąžinti kreditą. Svarbiausia yra nepasiduoti pirkimo manijai ir visuomet išlaikyti gerą kredito istoriją, nes nuo jos priklauso kredito suteikimo ir naudojimo sąlygos.