Jau kuri laiką labai populiari mūsų visuomenėje yra gana nauja paslauga – greitieji kreditai. Daugybę žmonių tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europoje vilioja tokio tipo lengvai gaunamos paskolos. Tačiau dažnai kyla klausimas, ar iš tikrųjų verta imti tokį kreditą ir ko jis suteikia daugiau: džiaugsmo ar streso. Taigi išsamiau norėtųsi aptarti tai, kokius privalumus ir trūkumus turi tokios paskolos.

Pastaruoju metu kreditų rinka labai intensyviai plečiasi, klientams siūloma daugybė privalumų. Deja minusai pamatomi tik kiek vėliau, kai reikia šiuos pinigu grąžinti. Kita vertus kreditoriai klientams šiandien siūlo rinktis geriausius variantus tarp paslaugos patogumo ir kainos.

Įprastos asmeninės paskolos, imamos iš banko, sukelia daugiau rūpesčių kol jas pasiimama, be to užtrunka ir žymiai ilgiau. Kita vertus, jų palūkanos yra visai nedidelės, be to su banko darbuotojais galima aptrati jums patogiausius paskolos mokėjimo terminus. Šitoks lankstumas yra vienas didžiausių įprastos paskolos, kuria teikia bankai, privalumų, nes dažnai žmonės išvengia nemalonumų su delspinigiais vien dėl to, susidarė labai patogų mokėjimo grafiką ir pinigus gali grąžinti laiku. Greito kredito iš banko tikėtis neverta, kadangi visos procedūros, kol bankas patikrina kliento mokumą ir finansinę padėtį, užtrunka ne trumpiau nei dvi dienas. Todėl jei atsitiko taip, kad jums pinigai reikalingi labai skubiai, padėti gali tik greitieji kreditai.

bankaiĮmonės, kurios teikia greituosius kreditus labai greitai gali ištiesti pagalbos ranką, juolab kad kai kurios jų dirba visą parą. Jums tereikia nusiųsti sms žinutę ar užsiregistruoti jų internetiniame tinklalapyje ir labai greitai džiaugsitės suteiktu kreditu. Ne viena tokia įmonė teikia paskolas siūlydamos nemokamą pirmąją paslaugą. Tai daroma siekiant prisivilioti naujų klientų, kurie ir vėliau sėkmingai naudotųsi greitaisiais kreditais.

Taigi, jei atsitiko taip, kad žūt būt skubiai reikia gauti pinigų ir norite greitai bei nebrangiai pasipildyti savo kišenę, vadinasi greitosios paskolos tikrai puiki išeitis. Be abejo, prieš skolinantis būtina tinkamai įvertinti savo finansinę situaciją ir nesiskolinti, jeigu manote, kad kreditą grąžinti bus labai sunku. Laiku negražinant tokio tipo paskolos, vėliau tenka sumokėti didžiulius delspinigius. Greituosius kreditus gali imti tik tie žmonės, kurie geba tinkamai ir racionaliai pasiskaičiuoti savo finansus ir ateities pajamas, pagalvoję, ar tikrai galės laiku grąžinti pinigus.

Atkreipkite dėmesį, kad greituosius kreditus teikiančios įmonės savo reklamose drąsina daug negalvoti ir paėmus paskolą ne tik išspręsti savo finansines problemas, bet ir už tuos pinigus paūžti vakarėlyje, nusipirkti dulkių siurblį ar drabužių ar tiesiog prasiskaidrinti gyvenimą. Tokioms reikmėms kredito imti tikrai nereikėtų… Ir nors greitųjų kreditų reklamose visada matomi besišypsantys veidai, tačiau Lietuvos banko duomenimis, trečdaliui žmonių jie tampa nepakeliama našta. Todėl siūloma griežtinti tokio tipo reklamas ir jų kūrėjams skelbti tik objektyvią informaciją.

Šiuo metu per televiziją transliuojama greitųjų kreditų reklama daugiausia orientuojasi į jaunimą. Lietuvos banko duomenimis, daugiau nei trečdalis visų tokiomis paslaugomis besinaudojančių žmonių yra jaunimas iki 25 metų.

Taigi apibendrinant greitųjų kreditų privalumus ir trūkumus galima teigti, kad jie, kaip paslauga, yra gana naudingi, tačiau, prie priimant sprendimą naudotis šia paslauga, būtina ypač gerai apgalvoti, ar sugebėsite nustatytu laiku grąžinti pinigus.