Daugumos žmonių prieš sudarant vartojamosios paskolos, kredito kortelės ar kitą kredito sutartį laukia nemaloni staigmena - sužinoma, kad už gautą kreditą teks mokėti daugiau nei buvo tikėtasi. Tokia situacija yra daugumoje ES valstybių. Europos komisija (EK) informuoja, kad visoje ES buvo atliktas greitus kreditus siūlančių įmonių, svetainių tyrimas ir analizuojama, ar prieš sudarant paskolos sutartį klientams yra suteikiama tiksli informacija, į kurią jie turi teisę pagal Europos sąjungoje galiojančius teisės aktus.

Atliekant tyrimą buvo patikrinta virš 500 interneto svetainių 27 valstybėse. Informuojama, jog 70% svetainių (t. y. 393) bus toliau tiriamos dėl galimų pažeidimų. Tarp populiariausių nusižengimų yra įvardijami šie:

  • Reklamoje nepateikta reikalinga standartinė informacija;
  • Pasiūlymuose trūko reikiamos informacijos;
  • Neteisingai nurodytos kainos;

Šalių kuriose nustatyti pažeidimai institucijos kreipsis į finansų įstaigas ir kredito tarpininkus dėl galimų pažeidimų ir prašys jų pasiaiškinti arba ištaisyti esamas klaidas. Atliekant žaibo operaciją visų pirma tikrinta, kaip bendrovės taiko neseniai į valstybių narių nacionalinę teisę perkeltą Vartojimo kreditų direktyvą, kuria siekiama vartotojams padėti geriau suprasti ir lengviau palyginti kredito pasiūlymus.