Skolintis visuomet reikia atsakingai ir jei tai darysite apgalvotai - skolinti pinigai jums tikrai padės susikurti gersenį rytoju. Analizuodami žmonių skolinimosi įpročius pasiteiravome SesxebiON specialistų kas jų nuomone įtakoją žmonių nora, o kartais ir nenorą skolintis. Nors kai kurie teiginiai negali būti pritaikuti absoliučiai visiems žmonėms, bet bendras vaizdas yra maždaug toks:

Kas skatina skolintis

sesxebiJei kalbama apie fizinius asmenis, jie dažniausiai norą skolintis motyvuoja tuo, kad siekia pagerinti savo esamą buitį. Jei skolinamasi iš greitųjų kreditų bendrovių, dažnai siekiama "užlopyti" atsiradusias finansinias spragas ir taip nors laikinai išspręsti iškilusias pinigines problemas. Paskolų ekspertai perspėja, kad toks skolinimasis yra įdingas ir gali privesti prie išties skaudžių pasekmių. Žinoma labai patogu gauti pirmą kreditą nemokamai, bet į tai reikia žiūrėti atsakingai. Pirma paskola nemokamai yra tik tokiu atveju jei sugebate laiku grąžinti pasiskolintą sumą. Jei dėl vienų ar kitų priežasčių to padaryti negalėsite - sumokėti teks daugiau nei tikėjotės.

Skolintis būsto įsigyjimui šiuo metu jau tapo normalia praktika. Toks būsto pirkimas dažnai jaunoms šeimoms atrodo savaime suprantamas, o kai bankai skolina su itin mažomis palūkanomis, paskolos našta nėra labai didelė. Dažnai imti paskolą būstui motyvuoja ir tas faktas, kad įmokos būna net mažesnės negu tektu mokėti už nuomą. Kaip ir aukščiau minėtame pavyzdyje čia taip pat yra savų niuansų. Įmokos yra mažos tol, kol mažos Euribor palūkanos. Jei dėl kokių nors priežasčių ECB nuspręstu padidinti palūkanų normą - įmokos už būsto paskolą išaugtu ganėtinai ženkliai.

Skolintų pinigų privalumus geriausiai išnaudojo verslas. Būtent įmonės dažniausiai tinkamai investuoja skolintas lėšas ir iš to sukuria pridėtinį produktą bei kelią valstybių BVP. Verslas dažniausiai skolinasi plėtrai ar naujų technologijų diegimui. Skirtingai nei yra susiformavusi nuomonė, paskolos verslo pradžiai yra ganėtinai retas reiškinys. Bankai nenoriai skolina naujam verslui, tiksliau visiškai atsisako tai daryti. Jei naujos įmonės akcininkai nori gauti paskolą, privalo įkeisti savo turimą turtą. Taigi jei įmonė negali grąžinti kredito - verslininkas praranda ir savo užstatu įkeistą turtą.

Kodėl bijoma skolintis

Žmonės dažnai bijo skolintis dėl demonizuojamo kreditorių įvaizdžio viešojoje erdvėja. Spaudoje dažnai nutylimas tas faktas, kad greitijie kreditai yra suteikiami nemokamai, o maksimali palūkanų norma (kurios bendrovės beveik niekada nenaudojo dėl elementarios konkurencijos) yra kaip tik akcentuojama.

Dalis visuomėnės vis dar gyvena pagal sovietmečio papročius ir verčiau renkasi taupymą, o ne kreditavimasi. Toks legesys labiau būdingas žmonės įkopusiems į šeštą dešimtį. Jaunimas į kreditus žiūri daug palankiau. Dažnai taupymas yra netgi įdingas, nes kiekvienas metais, dėl infliacijos pinigai nuvertėja, taigi taupant dešimtmetį, dalis jūsųs pinigų tiesiog ištirpsta. Jeigu taupoma būsto įsigyjimui, verta priminti ir tai, kad būsto rinką dažnai yra linkusi į burbulus. Kainos staiga pradeda augti kaip ant mielių. Gali nutikti taip, kad šiuo metu šimtą tūkstančių kainuojantis būstas, po metų kainuos 110000 EUR. Taigi jei pirkti dabar, net ir su banko paskolos palūkanomis būstas jums atsieis pigiau.