Vasaros pabaigoje draudimo fondo valdyba ("Sodra") buvo priversta iš Valstybės prašyti papildomų finansinių injekcijų. Nauja beveik 795 milijonų litų paskola buvo suteikta paskutinėmis vasaros savaitėmis. Bendra "Sodros" skolų suma jau greitai pasieks 10 milijardų ribą. Paskutinius keletą metų nuostolingai dirbanti "Sodra" susiduria su finansiniai sunkumais ir yra priversta nuolatos skolintis, tam, kad galėtų laiku sumokėti pensijas bei kitas socialines išmokas gyventojams.

Ateinantys 2013 metai taip pat nusimato ganėtinai sunkūs. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba turės rasti lėšų kompensuoti per finansų krizę laikinai sumažintas socialines išmokas bei remiantis konstitucinio teismo išaiškinimu grąžinti nedamokėtas senatvines pensijas. Nesitikint staigaus ekonomikos augimo bei nedarbo mažėjimo vargu ar pavyks visas šias papildomas išlaidas pagengti dar labiau neužsiveržiant skolų kilpos. Planuojama kitais metais dėl papildomo finansavimo tartis su komerciniais bankais bei kitomis tarptautinėmis finansinėmis institucijomis.

Šiuo metu "Sodros" skolos komerciniams bankams siekia 1,47 milijardo litų. Dar didesni finansiniai įsipareigojimai yra LR Vyriausybei kuriai šiai dienai "Sodra' yra skolinga 8,2 milijardo litų. Pagal šiuo metu galiojanti susitarimą su Vyriausybe atsiskaityti reikės iki 2021 metų. O iki šiol galioje skolos atidėjimai nuo 2013 metų nebegalios, todėl nuo sausio mėnesio dar labiau išaugs "Sodros" išlaidos.

Kolkas neaišku kada situacija socialinio draudimo fonde pagerės. Per septynis 2012 metų mėnesius nuostolis sudarė daugiau nei 1,3 milijardo litų. Tai reiškia, kad kiekvieną mėnesį "Sodra" išleidžia net 120 000 000 (šimtas dvidešimt milijonų) litų daugiau nei surenka. Kitais metais taip pat nesitikima, kad pavyks sulyginti pajamų bei išlaidų balansą.