Populiarėjant greitiesiems vartojimo kreditams kaip grybai po lietaus dygsta naujos smulkiuosius vartojimo kreditus bei paskolos siūlančios įmonės. Kadangi konkurencija yra išties didelę, dalis įmonių savo klientų ieško talpindamos skelbimus internete. Populiariausi specializuoti skelbimų tinklalapiai turi net atskiras rubrikas šioms paslaugos.

Suprantama, kad skelbimai yra vienas iš pigiausių bei greičiausių būdų pasiekti tikslinį klientą. Trumpai peržvelgus dalį tokių skelbimų susidaro įspūdis, kad daugiausiai skelbiasi fiziniai asmenys, nors pagal greitųjų kreditų įstatymą tokia veikla leidžiama verstis tik juridiniams asmenims, tay yra įmonėms.

Kokios įmonės turi leidimą verstis šia veikla galima specializuotuose Lietuvos įmonių kataloguose bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) puslapyje. Dalis panašias paslaugas siūlančiųjų yra ir juridiniai asmenys, tačiau kaip dažniausiai nėra Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos nariai.

Stambesnės įmonės kreditus teikia savo interneto puslapiuose bei atstovybėse. Visgi kaip rodo statistika aktualiausi ir daugiau dėmesio susilaukia kreditai ir paskolos kurias galima gauti internetu. Specialistai tai aiškina tuo, jog žmogus gali neišeidamas iš namų rinktis net iš keleto paskolų teikėjų pasiūlymų ir iškarto sulyginti paskolų palūkanas ir galutinią kainą. Todėl didieji daugiau dėmesio skiria ne skelbimams, o reklamai žiniasklaidoje bei interneto projektuose.

Ar verta rinktis mažuosius?

Į tokius paskolų davėjus vertėtų žiūrėti gan atsargiai, nes fiziniai asmenys dažnai reikalauja kaip užstata pasirašyti neprotestuotiną vekselį ar užstatyti nekilnojamą turtą, todėl rizikuojate, kad laiku negrąžinus skolos galite tikėtis kur kas rimtesnių sąnkcijų nei iš kitų, legalių kreditorių. Kitas aspektas yra tas, kad vargu ar fizinis asmuo galės sau leisti nemokamai suteikti pirmą paskolą, o didžiosios įmonės dažnai elgiasi būtent taip bei siūlo daug kitų nuolaidų ir akcijų.

Onkredito išvada yra vienareikšmiška - geriau rinktis patikimą kreditorių apie kurį galima gauti reikalingos informacijos įmonių kataloguose bei rasti senų vartotojų atsiliepimu įvairiuose forumuose. Juk neverta rizikuoti ir prasidėti su abejotinos reputacijos asmenimis bei įmonėmis. Svarbiausia atsiminkite, kad kiekviena paskola yra finansinis įsipareigojimas, todėl reikia tinkamai įvertinti savo finansines galimybes prieš kreipiantis dėl finansavimo.